35060 - 031

هیجان بازار جهانی فولاد فروکش کرد

بیلت ترکیه
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۴۷ ۱ شهریور ۹۷


در هفته منتهی به ۲۰ آگوست قيمت اسلب وارداتی به بازار آهن آلات شرق آسيا با ۱۰ دلار كاهش نسبت به يك هفته قبل به ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار CFR رسيد. روسيه محموله هايی با تناژ بالا به كشورهای تايلند و اندونزی در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار CFR به فروش رساند.


معاملاتی از اسلب صادراتی بازار آهن آلات مالزی نيز در محدوده ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار CFR به اندونزی به ثبت رسيد. اسلب اندونزی در محدوده ۵۴۵ تا ۵۵۵ دلار CFR و اسلب روسيه ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار CFR شرق آسيا پيشنهاد شد.

به دليل شرايط بنيادی نامشخص در بازار شرق آسيا، روند قيمت اسلب قابل پيش بينی نيست. تقاضای كلاف گرم در صنايع پايين دستی كاهش يافته است اما با شروع محدوديت های توليد زمستانی در چين، احتمال حمايت از قيمت ها وجود دارد.

کاهش غیر منتظره قیمت سنگ آهن

۲۱ آگوست شاخص سنگ آهن وارداتی به بازار آهن آلات چين با ۱٫۶ دلار كاهش به ۶۵٫۷ دلار CFR رسيد. بيلت تانگشان با ۱۰ يوان كاهش به ۴۱۰۰ يوان رسيد و سنگ آهن و ميلگرد آتی كاهش يافتند. كارشناسان به دليل اخبار محدوديت های توليد در شمال چين از كاهش قيمت امروز سنگ آهن متعجب شدند و آن را تعديل منفی برای كوتاه مدت می دانند و معتقدند قيمت به زودی افزايش خواهد يافت. دولت تانگشان دور جديدی از كاهش توليد را در ۲۱ تا ۲۷ آگوست اعلام كرد كه بر اساس آن واحد های سينترينگ و كوره بلند با ۵۰ درصد ظرفيت توليد خواهند كرد.

تقاضای ضعيف اسلب صادراتی برزيل و كاهش قيمت آن

در هفته منتهی به ۱۷ آگوست اسلب صادراتی بازار آهن آلات برزيل با ۵ تا ۱۰ دلار كاهش نسبت به يك هفته قبل به ۵۳۵ تا ۵۸۰ دلار FOB رسيد. افزايش ذخاير انبارهای خريداران در آمريكا و نگرانی آن ها از اتمام سهميه ۳٫۵ ميليون تنی برزيل، باعث كاهش خريد اسلب برزيل شده است.

تناژ مذكور معاف از تعرفه ۲۵ درصدی است و هر محموله ای كه پس از اتمام سهميه وارد آمريكا شود بايستی تعرفه تعيين شده را بپردازد. اروپايی ها از سوی تامين كننده های ديگر مانند روسيه پيشنهاد ۵۶۰ دلار CFR دريافت كرده اند. به همين دليل و به واسطه كاهش فصلی تقاضا، خريداران اروپايی حاضر به پرداخت بيش از ۵۴۰ دلار FOB برای اسلب برزيل نيستند.

شاخص سنگ آهن وارداتی به چين كاهش يافت

۲۲ آگوست شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با ۰٫۷ دلار كاهش نسبت به روز گذشته به ۶۵ دلار CFR رسيد. مصرف واقعی سنگ آهن در چين كاهش يافته است با اين حال روز گذشته محموله های زيادی خريداری شد اما امروز خريدی گزارش نشد. به گفته يكی از تجار كاهش توليد آهن آلات تانگشان بالاخره امروز بر بازار سنگ آهن تاثير گذاشت.

بيلت تانگشان نيز در روز جاری ۱۰ يوان كاهش يافت و به ۴۰۹۰ يوان EXW رسيد. تولیدکنندگان آهن آلات ترجيح دادند محموله هايی در تناژ پايين از موجودی سنگ آهن بنادر خريداری كنند. كارشناسان معتقدند قيمت های افزايش يافته آهن آلات در چند هفته اخير چندان پايدار نخواهد بود. در كوتاه مدت انتظار می رود سنگ آهن كاهشی و در ميان مدت افزايشی باشد.

روند تغییرات قیمت ورق فولادی بازار داخلی کشورهای اروپایی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته است. علت این امر این است که فعالیت تجاری در بازار این مناطق همچنان ضعیف می باشد. هرچند بازار این کشورها در ماه اوت نسبتا ثابت بوده ولی فعالان بازار معتقدند قیمت ها در ماه سپتامبر افزایش یافته و به دنبال آن فعالیت تجاری نیز افزایش بیشتری خواهد داشت. هر تغییری در بازار فولاد کشورهای اروپایی تحت تاثیر فعالیت های امنیتی در بازار وارداتی می باشد.

کمیسیون اروپا تعرفه های جدیدی را در جهت کنترل بازار وارداتی این کشور انجام داده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۸۰-۵۷۰ یورو (۶۶۹-۶۵۸ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات شنیده شده در بازار فولاد می باشد.

همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی شمال اروپا به میزان ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت های اعلام شده از سوی بازار ترکیه بوده است.

منبع:فولاد مهر

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)