35060 - 031

وضعیت رشد دو ساله اقتصاد ایران

وضعیت رشد دو ساله اقتصاد ایران
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۵:۰۲ ۲۹ فروردین ۹۷


صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود عنوان کرد: رشد اقتصادی ایران در سال جاری و آینده میلادی به صورت یکنواخت ۴درصد پیش‌بینی می شود؛ در حالی که این رقم در سال گذشته میلادی ۴.۳درصد برآورد شد.


به نقل از وب سایت صندوق بین‌المللی پول، این نهاد بین‌المللی در تازه ترین گزارش خود با عنوان چشم‌انداز اقتصاد جهانی به تحلیل و بررسی شاخص‌های اقتصادی کشورهای جهان پرداخت و در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) هم وضعیت اقتصادی ایران را مورد بررسی خود قرار داد.

در همین حال صندوق بین المللی پول در ارتباط با پیش‌بینی خود از تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی رقم ۴.۳ درصد را برای آن عنوان کرد؛ ضمن اینکه پیش‌بینی خود را از رشد اقتصادی ایران را در سال جاری و آینده میلادی ۴ درصد برآورد کرد.

همچنین صندوق بین المللی پول پیش‌بینی خود از نرخ تورم در ایران را برای سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۹.۹ درصد، ۱۲.۱ درصد و ۱۱.۵ درصد اعلام کرد. این نهاد بین‌المللی در مورد نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۷ رقم ۱۱.۸ درصد را برآورد کرد و روند بیکاری ایران را در سال جاری و آینده میلادی به ترتیب ۱۱.۷ درصد و ۱۱.۶ درصد اعلام کرد. بر همین اساس، صندوق بین المللی پول تراز حساب جاری ایران را در سال ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۴.۳ درصد، ۷ درصد و ۶.۳ درصد عنوان کرد.

منبع:ایبنا

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)