37741350-55 031

پروژه‏‏‌‏‏‌‏‏‌های زیرساخت فولاد سنگان؛ تسهیل‏‏‌گر رشد تولید و بهره‏‏‌وری

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۲۴ ۲۶ تیر ۰۲

امیرسعید عطارزاده، مدیر پروژه‌‌‌های زیرساخت فولاد سنگان در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار روابط عمومی عنوان کرد: پروژه‌‌‌های زیرساختی بخش مهمی از فرآیند توسعه فولاد سنگان است که با برنامه‌‌‌ریزی انجام‌گرفته، با سرعت و دقت در حال انجام است و بخشی از آنها نیز به پایان رسیده است.
وی افزود: پروژه‌‌‌های فعال در سایت با توجه به نیاز واحدهای مختلف تعریف می‌شود که شامل راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ارتباطی، خطوط شبکه انتقال داخلی اعم از آب، برق، گاز، فیبر نوری، پست‌‌‌‌‌‌‌‌‌های برق و به طور کلی بخش‌‌‌های غیرصنعتی و دیگر نیازهای سازمان است. عطارزاده در خصوص پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فعالی که در حال اجراست، گفت: در حال حاضر پروژه‌‌‌هایی همچون محوطه‌‌‌سازی فاز۲ با بیش از ۹۰‌درصد پیشرفت فیزیکی، ساختمان HSE بالغ بر ۹۸‌درصد پیشرفت، احداث پست‌‌‌‌‌‌‌‌‌های برق یوتیلیتی که هدف از آن توسعه برق داخل سایت است که شامل پست‌‌‌‌‌‌‌‌‌های برق پنج‌‌‌گانه است و حدود ۹۵‌درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در حال اتمام است. مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان با اشاره به اجرای طرح زیست محیطی شاخص این شرکت گفت: پروژه انتقال باطله ‌تر از کارخانه کنسانتره‌‌‌سازی به لاگون‌‌‌‌‌‌‌‌‌های باطله از دیگر پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های درحال اجرای شرکت فولاد سنگان با هدف صیانت از محیط‌زیست و بهبود وضعیت تولید بوده که ۷۵‌درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: پروژه ساختمان آماده واحد اداری که برای نخستین بار در منطقه در حال اجراست، شامل پکیج‌‌‌های آماده است و در شرکت روی هم نصب شده و این پروژه از پیشرفت ۹۳ درصدی برخوردار است. عطارزاده با اشاره به سرمایه‌گذاری خوب فولاد سنگان در حوزه پروژه‌‌‌های زیرساخت شرکت عنوان کرد: در حال حاضر سبد پروژه‌‌‌‌‌‌های زیرساختی فولاد سنگان، حدود ۷۰۰ میلیارد تومان شامل پروژه جاری و در دسترس است.

وی ادامه داد: پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی همچون توسعه پست ۰۴ برق، تابلوهای کنترلی و اصلاح مسیر کابل‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ورودی از دیگر پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی است که به ایجاد بستر مناسب فیزیکی و مهندسی‌شده برای رشد تولید و افزایش بهره‌‌‌وری تولید کمک می‌کند. عطارزاده اضافه کرد: یکی دیگر از پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جاری که در راستای سیاست‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ابلاغی شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با هدف ایمن‌‌‌سازی و بهسازی شرایط مجتمع است، پروژه اعلام اطفای حریق است که مراحل اولیه کار شروع شده است و اکنون در مرحله مهندسی با هزینه سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی در مرحله آغاز است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیرساختی و نقش آن در توسعه و بهره‌‌‌وری شرکت گفت: این پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بیشتر نقش تسهیل‌‌‌گر را دارد و در مسائل ارتباطی داخلی، انرژی، ساختمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رفاهی و… با هدف برطرف شدن نیاز و اهداف سازمان اجرا می‌شود و پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که برای سال‌های آینده در نظر گرفته شده است شامل طرح‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مطالعاتی است که توسط مشاور مربوط به پروژه نیروگاه بادی، در دست بررسی است و در راستای سیاست‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هلدینگ مبارکه، با هدف استفاده از انرژی‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تجدید‌‌‌پذیر است و این پروژه عظیم مسلما نقطه عطفی در منطقه و کشور خواهد بود. وی در پایان گفت: پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های واحدIT، ساختمان آمفی‌تئاتر، آزمایشگاه مرکزی، نصب و راه‌‌‌اندازی پست‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و… در مرحله انتخاب پیمانکار هستند که ان‌شاءالله پس از طی‌کردن مراحل، فرآیند عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد./ دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)