35060 - 031

پول دیجیتال تهدیدی علیه اقتصاد کشور است

پول دیجیتال تهدیدی علیه اقتصاد کشور است
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۳۰ ۳ اسفند ۹۶

معاون توسعه فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل گفت: با راه‌اندازی پول دیجیتال، نقدینگی مردم از بانک‌های کشور به خارج منتقل می‌شود و با توجه به نبود نظارت بر ارز دیجیتال این موضوع بسترساز تهدید برای اقتصاد داخلی است.


محسن محبی روز پنجشنبه در دومین همایش رابطین پدافند غیرعامل مدارس استان قزوین اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی در عین حال که می‌توانند فرصت‌هایی را ایجاد کنند ولی چون در خارج از کشور سازماندهی و مدیریت می‌شوند، تهدیدزا نیز هستند. وی به تعداد بالای کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی تلگرام اشاره کرد و افزود: یکی از رویکردهای این شبکه، گرایش مردم به پول دیجیتال است که با توجه به این که هیچ نظارتی بر این بستر صورت نمی‌گیرد می‌تواند به چالشی اقتصادی بدل شده و چه بسا در مقاطعی گسترش استقبال از ارز دیجیتال منجر به فلج شدن اقتصاد گردد.

محبی اضافه کرد: این گونه تهدیدها به ما گوشزد می کند تا فضاهای تهدیدزای جدید را بشناسیم و برای مقابله با آنها راهکارهای مناسب را اتخاذ کنیم. او با اشاره به گسترش تهدیدها در حوزه‌های زیستی و سایبری، بر ضرورت شناسایی حوزه‌های جدید تهدید تاکید و عنوان کرد: در این راستا سازمان پدافند غیرعامل تلاش می کند تا تهدیدات در حوزه‌های مختلف را شناسایی کرده و راهکارهای مناسبی را برای مقابله با آن ها به دستگاه های مربوطه ارائه کند.

پدافند غیرعامل به مجموعه اقدام های دفاعی غیرمسلحانه گفته می شود که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدها و اقدام های نظامی دشمن می گردد.

منبع:ایرنا

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)