37741350-55 031

پیش‌بینی ثبات بازار فولاد چین در آینده نزدیک

پیش‌بینی ثبات بازار فولاد چین در آینده نزدیک
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۵۶ ۳۰ خرداد ۹۷


انجمن آهن و فولاد چين پيش‌بينی كرد، در آينده نزديك قيمت محصولات فولادی در این کشور با ثبات همراه خواهد بود. با اينكه تقاضای فولاد در چين زياد است اما بازار داخلی تحت تاثير افزايش عرضه فولاد قرار دارد.


در ماه می توليد فولاد چين به ۸۱.۱۳ ميليون تن رسيد كه ۵.۸ درصد بالاتر از ماه آوريل بود. در دوره مذكور توليد محصولات نهايی فولادی به ۹۷.۱ ميليون تن بود و ۱۰.۸ درصد بيشتر از ماه آوريل قرار گرفت. به دليل مطلوب بودن تقاضای داخلی نمی‌توان گفت افزايش عرضه باعث كاهش قيمت فولاد در چين می‌شود.

بيلت تانگشان كه شاخص اصلی فولاد در چين است در ۱۹ ژوئن به ۳۶۵۰ يوان و به سطح ۳۱ ماه می رسيد. بر اساس آخرين داده‌های Mysteel ذخاير پنج محصول اصلی فولادی در انبارهای فولادسازها و تجار در ۱۴ ژوئن به ترتيب ۳.۶ و ۵.۷ درصد كاهش نسبت به يك هفته قبل داشته است.

به دليل افزايش پروژه‌های عمرانی در مناطق حومه‌ای شهرها، پتانسيل رشد مصرف در بخش ساخت و ساز به عنوان بزرگترين مصرف كننده فولاد در چين وجود دارد. همچنين بازار املاك و مستغلات در پنج ماه اول سال رشد كرده و باعث افزايش تقاضای فولاد شده و می‌تواند باعث حمايت از تقاضا و بهای فولاد در فصل تابستان در چين باشد.

منبع:نرخ باکس

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)