37741350-55 031

پیش‌بینی روند صادرات تا پایان تابستان امسال

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۱۶ ۲۹ خرداد ۹۹

رئیس کنفدراسیون صادرات می‌گوید: بالا رفتن قیمت ارز به افزایش روند صادرات کمک می‌کند، پیش‌بینی ما این است که صادرات تا پایان تابستان رشد خواهد داشت و این در حالی است که در شش ماه دوم امسال ممکن است روند رشد صادرات همانند سال گذشته باشد.


رئیس کنفدراسیون صادرات در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

رئیس کنفدراسیون صادرات در پاسخ به این پرسش که صادرات تا پایان تابستان چه روندی دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: با شیوع ویروس کرونا در یک ماه انتهایی سال ۹۸ و دو ماه ابتدایی امسال عملا صادرات کالاهای غیرنفتی به بازارهای هدف را از دست دادیم و میزان صادرات کشور در این مدت نست به گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد. البته کرونا مختص کشور ما نبود و این ویروس تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داد.با این حال به مرور زمان مرزها باز شد و در ابتدای خرداد ۸۰ درصد مبادی خروجی ما به شرایط عادی بازگشت و رشد صادرات هم رقم خورد.

کارنامه ۲ ماهه تجارت خارجی کشور / واردات بیشتر از صادرات شد

محمد لاهوتی افزود: بالا رفتن قیمت ارز به افزایش روند صادرات کمک می‌کند، پیش‌بینی ما این است که صادرات تا پایان تابستان رشد خواهد داشت و این در حالی است که در شش ماه دوم امسال ممکن است روند رشد صادرات همانند سال گذشته باشد.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است در این شرایط برای کالاهای غیرنفتی به بازارهای جدید صادراتی دست پیدا کنیم؟ اظهار کرد: به دلیل تحریم‌ها دستیابی به بازارهای صادراتی ما تا حدودی محدود است. هدف‌گذاری سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات کالا به ۱۵ کشور هدف است. امیدواریم امسال با پیوستن به اتحادیه اوراسیا بتوانیم رشد صادرات را رقم بزنیم.

تجارت نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)