37741350-55 031

پیش بینی بازار آهن آلات ساختمانی

پیش بینی بازار آهن آلات ساختمانی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۲:۰۷ ۱۲ بهمن ۹۶


در روز گذشته محمد آزاد، رییس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات در گفت و گویی عنوان کرد: در شرایط فعلی کارخانه های تولیدکننده آهن فقط از نصف ظرفیت خود استفاده می کنند.


در روز گذشته محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن،فولاد و فلزات در گفت و گویی عنوان کرد: در شرایط فعلی کارخانه های تولیدکننده آهن تنها از نصف ظرفیت خود استفاده می کنند. طی روزهای گذشته بازار مسکن که مدتهاست در رکود بوده، در حال خروج نسبی از رکود می باشد و پیش بینی می گردد نرخ آهن آلات به مرور زمان بهبود پیدا کرده و با افزایش تقاضا همراه شود. 

درصورتی که این اتفاق رخ دهد، کارخانه ها نیز با افزایش قیمت آهن آلات شان می توانند سود بیشتری به دست آورند. اگرچه این تنها در حد یک پیش بینی می باشد و در شرایط فعلی هیچ اتفاقی رخ نداده است.

در حال حاضر که وضعیت آب و هوایی با بارش برف و باران مواجه شده، بازار آهن آلات و محصولات فولادی را تا حد زیادی راکد کرده زیرا در این هوا حمل و نقل به سختی ممکن می شود. محمد آزاد در ادامه در مورد افزایش قیمت آهن آلات افزود: درصورتی که قیمت آهن آلات حتی با افزایش قیمت هم مواجه گردد، این افزایش بیش تر به علت رشد نرخ در بازارهای جهانی می باشد.

در وضعیت کنونی، کشور چین از چندی پیش تا کنون صادرات آهن آلات خود را کاهش داده و در داخل این کشور بیش تر به ساخت و ساز پرداخته می شود که این موضوع به خودی خود باعث افزایش نرخ آهن در بازار های جهانی شده و بر بازار آهن آلات ایران نیز تأثیر گذاشته است.

منبع:ایران جیب

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)