35060 - 031

چالش سنگ‌آهن در ذوب‌آهن

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۳۳ ۲۸ مهر ۹۸

مهندس منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان مرد سال فولاد ایران معرفی شد. مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان لوح ویژه مرد سال فولاد را از دکتر خداداد غریب‌پور رئیس هیات‌عامل ایمیدرو دریافت کرد.
این انتخاب از طریق نظرسنجی از فعالان بازار فولاد و مواد اولیه صورت گرفته است. طی کنفرانس‌های مجموعه استیل پرایس از مدیران نخبه فولادی هر سال تجلیل می‌شود.

غریب پور رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در کنفرانس استیل پرایس گفت:ذوب‌آهن اصفهان در صنعت ریل خلق ارزش بالایی انجام داد و باعث تاسف است که این شرکت پیشگام صنعت فولاد کشور با کمبود سنگ‌آهن مواجه است. وی عوارض ۲۵ درصدی بر صادرات سنگ‌آهن را اقدامی مناسب برای مقابله با خام‌فروشی توصیف کرد و گفت: در ایمیدرو کمیته سنگ‌آهن تشکیل شده است چراکه سنگ‌آهن موضوع استراتژیک امروز صنعت فولاد کشور است و اولویت ما ممانعت از خام‌فروشی است. رئیس هیات‌عامل ایمیدرو تصریح کرد: با ذخایر موجود از سال ۱۴۱۴ وارد‌کننده سنگ‌آهن می‌شویم، بنابراین جلوگیری از صادرات سنگ‌آهن و گسترش فعالیت‌های اکتشافی باید در اولویت باشد. منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در کنفرانس استیل پرایس گفت: کشور ما با وجود توانی که در تولید محصولات فولادی و تکنولوژی دارد به جایگاه خوبی خواهد رسید. وی افزود: امروز شاهدیم که صنعت فولاد کشور از تولیدکننده به صادرکننده تبدیل شده است.

منصور یزدی‌زاده تصریح کرد: ذوب‌آهن با سابقه نیم قرن، ظرفیت تولیدش در مرز ۴ میلیون تن است اما به‌دلیل مشکلات مربوط به مواد اولیه، ۴۵ درصد این ظرفیت فعال نیست. وی با اشاره به همت ذوب‌آهن اصفهان در جهت خودکفایی کشور برای تولید ریل گفت: در این شرکت انواع ریل از مرحله تولید فولاد تا سایز و گریدهای مختلف تولید می‌شود. مدیرعامل ذوب‌آهن تصریح کرد: ۳۰ درصد محصولات طویل فولاد کشور در ذوب‌آهن تولید می‌شود و این شرکت تنها تولیدکننده مقاطع تیرآهن بال پهن در کشور است. عظیمیان مدیرعامل فولادمبارکه هم در این کنفرانس گفت: مدیران شرکت در چند سال پیش با خرید سهام عمده شرکت‌های معدنی، درصدد تامین سنگ‌آهن برای خود بودند لیکن امروزه با فولادساز شدن شرکت‌های معدنی معلوم شد این تدبیر کارساز نیست. وی افزود: از تغییر رویکرد شرکت‌های معدنی در تامین پایدار موادمعدنی شرکت‌های بزرگ فولادی ناامید شده‌ایم. آنها راه خطایی طی می‌کنند. باید مانند سابق، معدن‌داران کار معدنی می‌کردند و فولادسازان، فولاد تولید می‌کردند.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)