37741350-55 031

چشم‌انداز بازار فولاد در سه ماهه اول ۲۰۱۸

چشم‌انداز بازار فولاد در سه ماهه اول ۲۰۱۸
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۴۴ ۹ بهمن ۹۶


با توجه به کاهش تقاضا در سه ماه اول سال، انتظار می‌رود قیمت فولاد ضدزنگ در آسیا کاهش، در حالی که قیمت‌ها در اروپا و آمریکای شمالی با توجه به تقاضای بالا، نسبتاً رو به افزایش است.


با توجه به کاهش تقاضا در فصل اول سال، انتظار می‌رود قیمت فولاد ضدزنگ در آسیا کاهش یابد. تولید بیش از حد فولاد از دیگر عواملی است که قیمت فولاد را در این منطقه تحت تاثیر قرار می‌دهد. به گزارش بازتاب، این در حالی است تقاضای فولاد ضدزنگ در اروپا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ به قوت خود باقی خواهد ماند. در آمریکا نیز پیش‌بینی می‌شود، تقاضای فولاد ضدزنگ در ماه ماه اول سال با ثبات یا روبه‌ رشد باشد.

نشریه متال بولتن در جدیدترین شماره خود به پیش‌بینی قیمت فولاد در آسیا، اروپا و آمریکا پرداخته است.

آسیا باید قیمت‌ها را کاهش دهد

انتظار می‌رود که با توجه به کاهش تقاضا، قیمت فولاد ضدزنگ آسیا در سه ماه اول سال میلادی کاهش یابد. طی سه ماه اول سال، چین و برخی دیگر از سهام‌داران و شرکای بزرگ فولاد ضدزنگ آسیا، از جمله کره جنوبی و ویتنام، در حالی که سال نو را جشن می‌گیرند، از تاریخ ۱۵ فوریه به بعد تقریباً به مدت یک هفته از بازار معاملات خارج خواهند شد.

پیش‌بینی می‌شود که فعالیت تجاری در این زمینه در ماه فوریه بسیار پایین باشد؛ چرا که برخی از متقاضیان انتظار دارند در مقایسه با نرخ ۲۲۰۰-۲۱۰۰ دلاری اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۷، در ازای هر تن فولاد که شامل هزینه‌های بیمه و حمل‌و‌نقل بار نیز می‌شد، حالا برای هر یک تن ورق فولاد ضدزنگ سرد، ۳۰۴ قیمت به ۱۹۰۰ دلار کاهش یابد.

طبق اطلاعات منتشرشده توسط شورای فولاد ضدزنگ چین، تولید فولاد خام ضدزنگ در ماه ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۷ در چین، ۱۹٫۶۷ میلیون تن بوده که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۸ درصد رشد کرده است.این شورا همچنین افزود که تولید فولاد ضد‌زنگ سری ۳۰۰، با افزایش ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل، به ۱۰٫۷۹ میلیون تن رسیده است.

به گفته‌ یکی از تاجران در شرق چین، از آنجا که به خاطر تعمیرات و نگهداری از کارخانه‌ها هیچ خبری از کاهش شدید تولیدات نبود، بنابراین میزان تولیدات در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ به قوت خود باقی می‌ماند.

به گزارش متال بولتن گروه شرکت‌های Tsingshan به صورت فعال مشغول تولید ورق‌های فولاد ضدزنگ گرم در دو کارخانه‌اش در اندونزی است و به طور عمده محصولش را به کشورهای دیگر آسیایی صادر می‌کند، ظرفیت کل تولید این شرکت دو میلیون تن در سال می باشد.

روند روبه‌رشد بازار فولاد ایالات متحده

به گفته‌ سهامداران، انتظار می‌رود تقاضای فولاد ضدزنگ در ایالات متحده در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ با ثبات یا روبه‌رشد باقی بماند.

افزایش قیمت پایه‌ میلگرد و ورق‌های نازک فولاد در ماه ژانویه عمدتاً پذیرفته شده است. با این حال، آخرین ارزیابی بازار فولاد آمریکا نشان می‌دهد که بهای هر تن فولاد ورقه‌ای سرد ۳۰۴، در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۸ با ۰٫۰۳۵ دلار کاهش به ۱۲۱۵ دلار رسیده است (۲۶۷۹ دلار به ازای هر تن)، به دلیل اینکه هزینه‌های مالیاتی تعرفه‌ قیمت پایه را افزایش می‌دهد.

یک منبع در سواحل شرقی ایالات متحده اشاره داشتن به این موضوع که یک افزایش قیمت پایه دیگر ممکن است در ماه مارس یا آپریل رخ بدهد، و بازار فولاد با تقاضای گسترده‌اش وارد سه ماه اولیه‌‌ می‌شود.واردات فولاد ضدزنگ از اندونزی به آمریکا که در ماه نوامبر به ۱۸۹۰۳ تن رسید، دست‌کم برای ۱۴ ماه متوالی امر واردات را به صفر می‌رساند.اما یک توزیع‌کننده‌ فولاد در میانه‌ غربی آمریکا مخالف این است که افزایش دوباره‌ نرخ پایه در نیمه اول سال ۲۰۱۸ تنها برای بازار مضر باشد.

ایشان خاطر‌نشان کرد که زمان‌بندی تولید محصولات در حال حاضر مثل همیشه در سطح نرمال است و این روند حدود ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد.


منبع: Metal Bulletin Daily/بازتاب

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)