35060 - 031

چین همچنان ظرفیت تولید فولاد را کاهش می دهد.

تاثیر منفی بازرسی های گمرکی بر بازار صادرات فولاد چین
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۲۷ ۳ خرداد ۹۷


ظرفیت تولید فولاد چین تا سال ۲۰۲۵ به کمتر از یک میلیارد تن می رسد. این کشور از سال ۲۰۱۶ تاکنون ۱۲۰ میلیون تن از ظرفیت تولید را کاهش داده است.


به نقل از وب سایت متال جانکشنmetaljunction، چین در نظر دارد تعداد بیشتری از کارخانه های قدیمی فولادسازی را تعطیل کرده و ظرفیت تولید فولاد خود را تا سال ۲۰۲۵ به کمتر از یک میلیارد تن کاهش دهد. این در حالی است که تقاضای داخلی فولاد را نیز به تدریج کاهش خواهد داد.

مدیر انجمن فولاد چین اظهار کرد : در اوایل سال۲۰۱۶ چین تصمیم گرفت ۱۵۰میلیون تن از تولید سالانه را طی بازه زمانی ۵ ساله کاهش داده تا سودآوری و نرخ بهره را در صنعت فولاد این کشور افزایش دهد. ظرفیت تولید فولاد چین یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تن تخمین زده شده بود.

یو یونگ، مدیر انجمن آهن و فولاد چین (CISA) و مدیر گروه آهن و فولاد هبی نیز اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۲۰میلیون تن از ظرفیت فولاد خام کشور تعطیل شده است که سود حاشیه ای اعضای انجمن را در سال ۲۰۱۷ تا ۴٫۷ درصد افزایش داد. وی تصریح کرد: چین در نظر دارد در سال جاری میلادی ۳۰میلیون تن دیگر از ظرفیت را کاهش داده و ۱۰۰میلیون تن فولاد با گرید پایین که عمدتا در ساخت و ساز از آن استفاده می شود را نیز تعطیل خواهد کرد.

یو در ادامه گفت: تقاضای فولاد چین به طور کلی کاهش می یابد در حالی که مازادظرفیت برای دوره زمانی نسبتا پایدار ادامه خواهد داشت. او خاطرنشان کرد: چین حدود نیمی از فولاد جهان را تولید می کند اما صنعت فولاد این کشور به دلیل ایجاد آلودگی هوا شمال چین و به ویژه در استان هبی مورد سرزنش قرار گرفته بود. وی معتقد است: پس از تغییر خط مشی ها و ارتقاء تکنولوژیکی، اکنون کارخانه های فولاد چین جزو پاک ترین صنایع فولاد جهان هستند.

از سوی دیگر اعضای انجمن آهن و فولاد چین توانستند در سال گذشته میلادی مصرف انرژی را برای تولید هر تن فولاد۲٫۱۶درصد کاهش دهند.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی : ،
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)