35060 - 031

کاخ سفید: آمریکا ممکن است تعرفه واردات فولاد را از اتحادیه اروپا لغو کند

کاخ سفید: آمریکا ممکن است تعرفه واردات فولاد را از اتحادیه اروپا لغو کند
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۲۱ ۸ مرداد ۹۷


مشاور اقتصادی کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد آمریکا ممکن است تحت شرایطی تعرفه این کشور بر واردات فولاد از اتحادیه اروپا را لغو کند.


لاری کودلاو افزود چنانچه توافق تجاری آمریکا و اتحادیه اروپا به خوبی پیش رود ، واشنگتن ممکن است تعرفه واردات فولاد را از اتحادیه اروپا لغو کند.

او گفت : ” چنانچه این توافق به خوبی پیش رود گمان نمی کنم تعرفه واردات فولاد از اتحادیه اروپا ادامه یابد. نمی خوام جلوتر حرکت کنم اما دونالد ترامپ رئیس جمهور اشاره ای به این مسئله کرد و این موضوع مورد بحث قرار گرفت. “

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو ، دونالد ترامپ و ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا ۲۵ ژوئیه در واشنگتن با یکدیگر گفتگو و بر سر تعرفه های صفر ، موانع غیرتعرفه ای صفر و حذف یارانه اقلام تجاری به جزء خودرو به توافق رسیدند.

وزیر دارایی آمریکا ۲۶ ژوئیه اعلام کرد تعرفه ایی که آمریکا بر فولاد و آلومینیوم اعمال کرده است به رغم ادامه گفتگوها با اتحادیه اروپا همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. وی افزود در حالی که گفتگوهای آمریکا و اتحادیه اروپا در جریان است واشنگتن تعرفه ای بر خودروهای وارداتی از اتحادیه اروپا اعمال نخواهد کرد.

منبع:دنیای معدن

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)