35060 - 031

کاهش ارزش دلار و افت بازارهای آسیایی در پی جدی شدن جنگ تجاری چین با آمریکا

کاهش ارزش دلار و افت بازارهای آسیایی در پی جدی شدن جنگ تجاری چین با آمریکا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۱۴ ۱۵ فروردین ۹۷


در پی تصمیم دولت چین برای مقابله به مثل علیه آمریکا و اعمال تعرفه گمرکی برای واردات ۱۲۸ قلم کالای آمریکایی ارزش دلار در برابر ین ژاپن کاهش یافت و شاخص بورس‌های آسیایی نیز افت کردند.


به نقل از ABCNEWS، پس از آنکه دولت آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم تعرفه ۲۵ و ۱۰ درصدی اعمال کرد دولت چین نیز پس از چند روز اعلام کرد قصد دارد با اتخاذ سیاست مقابله به مثل برای واردات ۱۲۸ قلم کالا از آمریکا تعرفه گمرکی ۱۵ تا ۲۵ درصدی اعمال کند.

در پی این تصمیم ارزش دلار در معاملات امروز بازار جهانی ارز در برابر ین ژاپن کاهش یافت و بازارهای بورس چین، ژاپن، استرالیا و کره جنوبی نیز افت شاخص را تجربه کردند. شاخص شانگهای کامپوزیت ۱.۱ درصد کاهش یافت و به ۳۱۲۹.۵ واحد رسید. شاخص نیکی۲۲۵ ژاپن نیز با ۰.۹ درصد کاهش به ۲۱ هزار و ۱۹۹.۹۸ واحد رسید. شاخص هانگ سنگ هنک‌کنگ نیز به ۲۹ هزار ۸۲۸.۴۶ واحد رسید.

سرمایه‌گذاران نگران هستند که تصمیم چین برای مقابله به مثل با آمریکا منجر به تشدید اتخاذ تصمیم‌های مشابه بین دو طرف شده و به تجارت جهانی ضربه بزند. اگرچه اعمال تعرفه توسط آمریکا و چین حجم کمی از مبادلات دو جانبه بین دو کشور را شامل می‌شود اما می‌تواند زمینه اوج گرفتن چنین سیاست‌هایی بین دو کشور باشد. ارزش دلار در برابر ین ژاپن نیز به ۱۰۵٫۸۷ ین رسید، زیرا سرمایه گذاران به ین به عنوان یک ارز مطمئن در زمان بحران های اقتصادی می نگرند.

منبع:خبرگزاری فارس

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)