37741350-55 031

کاهش بهای سنگ‌آهن به کمترین حد در یک ماه اخیر

سنگ آهن
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۰۴ ۱۰ بهمن ۹۶


بهای معاملات آتی سنگ‌آهن چین روز دوشنبه به‌دلیل کاهش تقاضای بزرگ‌ترین‌ خریدار این ماده خام فولادسازی در جهان، به پایین‌ترین سطح در یک ماه گذشته نزول کرد.


به نقل از تحلیلگران گروه بانکی ANZ اظهار کردند: صادرات از استرالیا و برزیل معمولاً به‌دلیل شرایط جوی نامساعد در چند ماه نخست سال مختل می‌شود؛ اما از ابتدای امسال تاکنون اختلال چندانی وجود نداشته است و در نتیجه ورود محموله‌های سنگ‌آهن به چین همچنان ادامه دارد و سنگ‌آهن دپو شده در بنادر این کشور را در رکورد بالایی نگه داشته است.

بهای معاملات اخیر سنگ‌آهن برای تحویل در ماه مه در بازار بورس کالای دالیان ۹/ ۰ درصد افت داشت و به ۵۱۷ یوآن (۸۲ دلار) در هر تن رسید؛ در حالی که ابتدای معاملات تا سطح ۵۰/ ۵۱۲ یوآن عقب‌نشینی کرده بود.

طبق گزارشات جدید شرکت مشاوره استیل هوم، حجم سنگ‌آهن وارداتی در بنادر بزرگ چین برای اولین بار در ۱۵ هفته گذشته کاهش یافت.

با این حال با رکورد بالای اخیر خود فاصله چندانی ندارد. موجودی سنگ‌آهن بنادر چین در ۲۶ ژانویه ۳/ ۱ میلیون تن کاهش یافت و به ۱۳/ ۱۵۳ میلیون تن رسید، در حالی که هفته پیش از آن به ۴۳/ ۱۵۴ میلیون تن رسیده بود که بیشترین میزان از زمان آغاز رصد این آمار در سال ۲۰۱۴ بود. این میزان سنگ‌آهن برای تولید فولاد برای ساخت ۱۰۷ میلیون خودرو کافی است. طبق آخرین گزارش رویترز، نشانه‌هایی وجود دارد که از آغاز رکود در بازار معاملات فیزیکی سنگ‌آهن در چین خبر می‌دهد.


منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)