37741350-55 031

کاهش تب و تاب بازار فولاد در روزهای آتی

وقفه در روند افزایش قیمت‌ها در بازار فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۶:۱۴ ۲۲ خرداد ۹۷


در حال حاضر بازار فولاد در شرایط مناسبی قرار ندارد و با توجه به این وضعیت، کارشناسان این بخش اعلام کردند که شرایط فعلی اصلا امیدوار کننده نمی باشد.


روز گذشته شاهد افزایش قیمت ورق گالوانیزه درب کارخانه ها بودیم، ولی این وضعیت تنها برای ورق های گالوانیزه رخ نداد و در بخش ورق سیاه کارخانه هایی از قبیل کاویان و اکسین نیز قیمت هایشان را با افزایش اعلام نمودند. مطابق گفته کارشناسان در هفته های گذشته، بازار فولاد و ارز و سکه طی روزهای آینده با اشوب و افزایش قیمت رو به رو خواهد شد.

اولین واکنش بازار فولاد پس از یک هفته تعطیلی به حوادث سیاسی را می توان تحرکات روز گذشته دانست. تجربه ثابت کرده است که بازار فولاد به علت وابستگی شدید به بازار ارز، به حوادث منفی در بازارهای اقتصادی به سرعت واکنش نشان می دهد و به معنی دیگر همیشه پیشتاز بازار های مشابه خود بوده است.

در واقع گسترش شبکه ها ارتباطی و همچنین گسترش اخبار تورم در جامعه باعث شده تا بی اعتمادی مردم به سیاست های اقتصادی دولت روز به روز بیشتر شود. که نتیجه تمام این سیاست های اشتباه بجز موضوع تحریم ها، هجوم سرمایه های سرگردان و نقدینگی به سمت بازار های هدف می باشد که این امر نیز سبب افزایش بی رویه قیمت ها در بعضی کارخانه های تولید کننده از جمله ورق گالوانیزه مبارکه و یا میلگرد نیشابور و پروفیل نیکان خواهد شد.

افزایش تقاضا در نتیجه ی ترس از آینده اقتصادی کشور

به عبارتی دیگر نگرانی از آینده اقتصادی کشور او از طرف دیگر کاهش سرمایه تجار همی موجب افزایش خرید بیشتر از میزان ظرفیت موجود و تقاضا و شده است که همین امر خود سبب افزایش نرخ تورم خواهد شد. و تا زمانی که دولت اقداماتی مبنی بر جلب اعتماد مردم و همچنین تامین ارز مورد نیاز آن ها صورت ندهد، این روند نگران کننده همچنان ادامه خواهد داشت و هر روزه شاه افزایش قیمت در بخش های مختلف بازار فولاد از جمله محصولات تخت خواهیم بود.

امکان کاهش تب و تاب بازار فولاد تا چند روز آینده وجود دارد اما با این شرایط سکه دو ملیون و پانصدی و دلار هفت تومانی و میلگرد … تومانی تا چند روز آینده دور از انتظار نمی باشد.

منبع:فولاد مهر

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)