37741350-55 031

کاهش تقاضا برای صادرات میلگرد ترکیه

میلگرد ترکیه
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۰۷ ۴ اسفند ۰۰

صادرکنندگان میلگرد ترکیه در هفته گذشته و پس از بهبود جزئی هفته‌های اخیر که طی آن کارخانه‌ها موفق به فروش برخی تناژها شدند، شاهد کاهش تقاضا بود.
آخرین فروش با تناژ بالا به میزان ۳۰ هزار تن توسط کارخانه‌ای در شمال ترکیه برای صادرات به پرو بود. اگرچه نرخ دقیق فروش توسط فروشنده تایید نشده اما برخی شنیده‌ها حاکی از نرخ ۷۷۰ دلار در هر تن فوب ترکیه است.

به غیر از این، ترکیه هفته گذشته فروش خود را به اتحادیه اروپا، افریقا، یمن، اسرائیل، استرالیا و امریکای لاتین تکمیل کرد و به نتیجه رساند.

پس از فروش امریکا در هفته اول این ماه، هیچ معامله دیگری به این مقصد ثبت نشده است. اگرچه شایعاتی مبنی بر فروش دو کارخانه به امریکا وجود دارد اما کارخانه‌های مورد بحث و بررسی می‌گویند که این‌ها فروش‌های قدیمی هستند.

با افزایش اخیر کرایه‌های حمل‌ونقل و نرخ میلگرد، قیمت‌های پیشنهادی میلگرد ترکیه در حدود ۸۰۰ دلار در هر تن CFR هنگ کنگ است که در بازار آسیا بالا به نظر می‌رسد. مذاکراتی نیز با خریداران کانادایی در جریان است اما هنوز هیچ فروشی تایید نشده است.

در پی فروش به نرخ ۷۴۰ تا ۷۴۵ دلار در هر تن فوب ترکیه، قیمت‌های پیشنهادی کارخانه‌های ترکیه‌ای در پایان هفته گذشته عمدتا ۷۵۰ تا ۷۵۵ دلار در هر تن فوب بوده است. با این حال هنوز هیچ فروشی بالاتر از ۷۵۰ دلار در هر تن تایید نشده است.

یکی از کارخانه‌ها به کالانیش گفته به جز یک محموله کوچک به اسرائیل ما تقریبا هیچ چیزی در این هفته نفروخته‌ایم. تقاضا برای میلگرد و مفتول در بازار جهانی وجود ندارد. در عین حال قیمت‌های پیشنهادی مفتول ۸۱۰ تا ۸۳۰ دلار در هر تن فوب ترکیه است. در بازار داخلی ترکیه تقاضا در روز پنج شنبه همچنان کاهش یافت.

اگرچه بیشتر کارخانه‌ها قیمت‌های خود را بالای ۷۴۰ دلار در هر تن درب کارخانه حفظ کرده‌اند اما قیمت‌های ۷۳۵ دلار در هر تن نیز از سوی چند کارخانه در دسترس و موجود است. در همین حال بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد که نرخ بهره را برای دومین ماه متوالی بدون تغییر ۱۴ درصد حفظ می‌کند.

در میان تضعیف فروش فولاد، کارخانه‌های ترکیه‌ای خرید قراضه را متوقف کرده‌اند و تنها یک رزرو در روز پنج شنبه شنیده شد. بر این اساس یک کارخانه در جنوب این کشور قراضه HMS ۱&۲ ۸۰: ۲۰ با منشا امریکا را به نرخ ۵۰۷ دلار در هر تن CFR ترکیه خریده و قراضه خرد شده را ۵۲۷ دلار CFR ترکیه معامله کرده است./روزگار معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)