37741350-55 031

کاهش قیمت‌قراضه و تعرفه‌های جدید واردات فولاد ترکیه

قراضه
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۲۰ ۳ بهمن ۹۶

بازار واردات قراضه ترکیه در سکوت می باشد و بعید است این وضعیت تا زمانی که عرضه‌کننده‌ها سیاست قیمت‌گذاری خود را منعطف‌تر سازند تغییری قابل توجه ای داشته باشد.به گزارش متال اکسپرت، خریداران در ترکیه تمایلی به معامله ندارند، در حالی که برخی برای حمل فوریه نیاز به قراضه دارند.


در واقع این واکنش ها جهت پایین آوردن قیمت هاست. ولی به نظر تحلیلگران به نوعی دارند قمار می‌کنند چون برخی فعالان نیاز فوری به خرید قراضه دارند.البته برخی عرضه‌کننده‌‌های حوزه دریای بالتیک عقب‌نشینی کرده‌ و پیشنهادهایی برای قراضه اروپا در بازار شنیده شده است. از آنجاییکه در ژانویه تقاضای قراضه در اروپا مطلوب نیست و هزینه جمع‌آوری قراضه در برخی کشورها ۲۰ تا ۲۵ یورو کاهش داشته و ارزان‌تر شده قیمت صادراتی قراضه اروپا نیز فعلاً منطقی است.

البته بعید است هر افت قیمتی جدی و ماندگار باشد و وقتی تقاضای واقعی قراضه در ترکیه خود را نمایان کند قیمت‌ها بالا خواهند رفت. قیمت قراضه سنگین کلاس ۱ و ۲ خلوص ۲۰-۸۰ حوزه دریای بالتیک در ترکیه ۳۶۵ دلار هر تن سی اف آر است و بعید است معاملات بعدی بالاتر از این قیمت نهایی شوند.

تعرفه‌های جدیدواردات فولاد ترکیه

مصرف‌کننده‌های ورق در ترکیه که شامل بخش‌های صنعتی مختلفی می‌شوند از مقررات جدید تعرفه‌های وارداتی که اخیراً اجرا شده چندان رضایت ندارند. به نقل از متال اکسپرت مشکل آنها این است که تعرفه واردات برخی کیفیت‌های ورق گرم کمی کاهش یافته ولی برای میلگرد تعرفه‌ها کاملا حذف شده است.

از اول ژانویه ۲۰۱۸ ترکیه اعلام کرده تعرفه ۱۰ درصدی میلگرد حذف شده است ولی تعرفه واردات ورق گرم از ۵ درصد به ۵/ ۳ درصد کاهش داشت و ورق گرم مورد استفاده در تولید لوله تغییری نکرده و ۹ درصد مانده است. تولید‌کننده‌های ورق گرم ترکیه خیلی نگران نیستند و انتظار ندارند واردات بالا برود ولی مصرف‌کننده‌ها معتقدند دولت به خواسته آنها برای متوقف کردن تعرفه واردات ورق گرم توجه کافی نداشته است، چرا که تعرفه میلگرد را کاملاً حذف کرده ولی در مورد ورق این چنین نکرده است.


منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)