35060 - 031

کاهش قیمت آهن‌آلات ساختمانی در روزهای پایانی فروردین

کاهش قیمت آهن‌آلات ساختمانی در روزهای پایانی فروردین
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۱۹ ۲۷ فروردین ۹۷


در شرایطی که از ابتدای سال جاری شاهد افزایش قیمت آهن‌آلات آن هم بصورت نجومی بودیم، روز گذشته بعد از ۳ روز تعطیلی قیمت آهن‌آلات در اکثر مقاطع کاهش یافت.


بررسی وضعیت آهن در کشور حاکی از روند نزولی قیمت روز اهن الات در این بازار می باشد. قیمت ها در مقاطعی همچون تیرآهن، میلگرد اجدار و قوطی پروفیل با کاهش مواجه شد. به دنبال کاهش نرخ دلار در بازار و اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی در رسانه های خبری، طی روز گذشته قیمت ها در اکثر بازار ها روندی نزولی داشت. خبر های بازار آهن حاکی از کاهش ۱۰۰ تومانی قیمت مقاطع در این بازار می باشد.

روز گذشته وضعیت بازار آهن در بخش میلگرد ها امیدوار کننده بوده است. چرا که قیمت میلگرد آجدار ۳۰ تا ۱۱۰ تومان افت قیمت داشته است. کارخانه میلگرد سیادن ابهر قیمت میلگرد خود را ۷۰ تومان کاهش داد. این کارخانه پس از مدت ها افزایش قیمت، اقدام به پایین اوردن نرخ میلگرد های خود کرد. در حال حاضر قیمت میلگرد سایز ۱۴ ابهر ۲۶۴۰ تومان می باشد.

کارخانه میلگرد آریان فولاد در بین دیگر کارخانه های میلگرد سازی بیشترین میزان کاهش قیمت را برای خود به ثبت رساند. این کارخانه در روز گذشته با ۱۱۰ تومان کاهش قیمت، میلگرد سایز ۱۴ خود را با قیمت ۲۶۱۰ تومان به فروش رساند.خبر های بازار اهن حاکی از کاهش ۴۰ تومانی میلگرد نیشابور می باشد. کارخانه نیشابور قیمت میلگرد اجدار خود را پس از ۴۰ تومان کاهش با نرخ ۲۷۲۰ تومان به فروش رساند. در این بین شاهد ثبات قیمت میلگرد در بعضی کارخانه ها از جمله ظفربناب و امیرکبیر خزر نیز بوده ایم.

بازار میلگرد

این دو کارخانه قیمت میلگرد خود را در روز گذشته ثابت اعلام نمودند. پس از میلگرد ها به بررسی قیمت تیرآهن در بنگاه تهران می پردازیم. تیرآهن ها نیز در روز گذشته قیمت هایشان با کاهش روبه رو شد. ولی در این میان شاهد ثبات قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان بوده ایم. قیمت تیرآهن آریان فولاد ۳۰۰۰۰ تومان کاهش یافت تا در صدر بیشترین کاهش قیمت قرار گیرد. دیگر کارخانه های تیرآهن نیز قیمت های خود را کاهش داده اند.

بعد از بررسی این دو مقطع فولادی، وضعیت قوطی پروفیل ها را مورد بررسی قرار می دهیم. قیمت قوطی اهن در روز گذشته بطور میانگین ۵۰ تومان کاهش یافت. قیمت پروفیل یزد پس از ۲۰ تومان کاهش قیمت، با قیمت ۳۳۱۰ تومان معامله شد. همچنین پروفیل جهان نیز پس از ۱۰۰ تومان کاهش با قیمت ۳۳۲۰ تومان به فروش رسید. در این میان شاهد ثبات قیمت پروفیل صابری بوده ایم. پیش بینی قیمت آهن طی روز های آینده حاکی از کاهش مجدد نرخ ها در این بازار پر نوسان می باشد. باتوجه به کاهش قیمت ارز، در صورتیکه این روند ادامه پیدا کند شاهد افت قیمت بیشتر در اکثر مقاطع فولادی خواهیم بود.

منبع:ایران جیب

0
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)