37741350-55 031

کاهش قیمت قراضه فولادی داخلی ترکیه

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۴۶ ۳۱ خرداد ۰۱

به گزارش منابع خبری، با توجه به واردات ارزان تر به ترکیه، قیمت قراضه فولادی داخلی ترکیه نسبت به هفته گذشته با کاهش همراه بود.
* بازار قراضه فولادی داخلی ترکیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، در طول هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) قیمت قراضه فولادی خودرو و کشتی در ترکیه به دلیل ورود واردات ارزان ‌تر از کشورهای دیگر به کاهش خود ادامه داد.

فعالان بازار اعلام کردند در روز جمعه (۱۷ ژوئن)، کارخانه‌ های فولادی ترکیه چندین محموله وارداتی قراضه فولادی دریایی را با قیمت‌ های پایین ‌تر خریداری کردند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20 ترکیبی) وارداتی از مبدا اروپای شمالی به ترکیه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) در محدوده ۳۵۲.۴۰ دلار در هر تن Cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۲۲.۴۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

به نقل از منابع خبری، در پاسخ به کاهش قیمت محصولات وارداتی، کارخانه ‌های فولادی مستقر در کشور ترکیه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) قیمت‌ خرید قراضه فولادی خودرو را ۳۵۰ تا ۵۱۰ لیر (۲۰ تا ۳۰ دلار) در هر تن کاهش دادند.

معامله گران اعلام کردند کارخانه Çolakoglu که یک کارخانه تولید کننده محوصلات فولادی طویل هست، در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) قیمت خرید قراضه فولادی خودرو را به ۷۱۸۰ لیر در هر تن کاهش داد. این در حالی است که کارخانه Asil Çelik که تولید کننده محصولات فولادی طویل آلیاژی است، قیمت خرید خود را در روز دوشنبه به ۷۲۵۰ لیر در هر تن کاهش داد.

به نقل از متال بولتن، کارخانه فولادی Kiliçlar Hurda که یک کارخانه قراضه فولادی بزرگ در ازمیر است، به طور مشابه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) قیمت خرید خود را برای قراضه فولادی خودرو به ۶۶۰۰ لیر در هر تن کاهش داده است.

طبق ارزیابی هفتگی فست ‌مارکت‌ در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) شاخص قراضه فولادی داخلی خودرو از نوع bundle در ترکیه در محدوده ۶۶۰۰ تا ۷۲۵۰ لیر (۳۸۲ تا ۴۲۰ دلار) در هر تن قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۶،۸۰۰ تا ۷،۷۶۰ لیر در هر تن بود کاهش یافته است.

تحلیل گران بازار اعلام کردند در هفته گذشته، کارخانه های فولادی مستقر در در منطقه ازمیر قیمت خرید قراضه فولادی داخلی ترکیه را که حاصل از شکست کشتی بود حدود ۲۵ تا ۳۵ دلار در هر تن کاهش دادند.

با توجه به ارزیابی هفتگی فست مارکت، قیمت قراضه فولادی داخلی ناشی از شکستن کشتی در ترکیه در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) در محدوده ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار در هر تن شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار در هر تن بود افت کرده است.

* میانگین قیمت قراضه فولادی در ماه های گذشته

ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت قراضه فولادی داخلی خودرو از نوع bundle در ترکیه در ماه مارس برابر ۶۹۵، در ماه آوریل برابر ۶۳۰ و در ماه می برابر ۵۱۰ دلار در هر تن بود که در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) به ۳۹۹ دلار در هر تن رسید.

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی داخلی ناشی از شکستن کشتی در ترکیه در ماه مارس برابر ۷۱۰، در ماه آوریل برابر ۶۴۵ و در ماه می برابر ۵۶۰ دلار در هر تن بود که در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) به ۳۶۵ دلار در هر تن رسید.

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)