35060 - 031

کاهش موقتی قیمت طلا به خاطر افزایش نرخ بهره آمریکا

کاهش موقتی قیمت طلا به خاطر افزایش نرخ بهره آمریکا
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۶:۲۵ ۲۶ اسفند ۹۶


تحلیلگران بانک استاندارد چارترد بر این باورند که قیمت طلا ممکن است به خاطر نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو شود ولی هرگونه کاهشی موقت و زودگذر خواهد بود.


به گزارش کیتکو نیوز، استاندارد چارترد در تازه ترین تحلیل خود نوشت: قیمت طلا شاید به خاطر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش مواجه شود اما نگرانی های سیاسی و تنش های تجاری می تواند باعث رشد مجدد قیمت جهانی طلا در ماه های آینده شود.

بر اساس این گزارش قیمت طلا همچنین می تواند تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا و افزایش انتظارات تورمی در اقتصاد جهانی با رشد بیشتری روبرو شود. این بانک معتبر بین المللی پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه نخست دوم به ۱۲۸۰ دلار خواهد رسید.

پیش بینی می گردد فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته آینده نرخ بهره را به میزان ۰٫۲۵ درصد افزایش دهد. ولی نگرانی های مربوط به تنش های تجاری در عرصه بین المللی می تواند تاثیرات منفی ناشی از افزایش نرخ بهره آمریکا را خنثی کند.

به نظر می رسد سطح حمایتی ۱۳۰۰ دلار برای هر اونس طلا در کوتاه مدت حفظ خواهد شد. بانک استاندارد چارترد پیش بینی کرده که قیمت جهانی طلا در شش ماه دوم امسال با رشد فزآینده ای روبرو خواهد شد.

منبع: سایت طلا

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)