35060 - 031

گذر از بحران اقتصادی با مدیریت صحیح و تکیه بر منابع عظیم نفتی و غیر نفتی

گذر از بحران اقتصادی با مدیریت صحیح و تکیه بر منابع عظیم نفتی و غیر نفتی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۳۴ ۱۴ تیر ۹۷


دکتر امیر رحیمی، مدیرعامل شرکت کالسیمین درخصوص گذر از بحران اقتصادی با مدیریت صحیح بیان کرد: منابع نفتی و غیر نفتی از اساسی‌ترین پایه‌های اقتصادی هر کشوری محسوب می‌شوند و فرصتی بالقوه برای پیشرفت و توسعه اقتصادی هستند.


عضو هیات مدیره توسعه بازرگانی روی اظهار داشت: ایران به لحاظ ذخایر نفتی بعد از کشورهای ونزوئلا، عربستان و کانادا با در دست داشتن ۵/۷ درصد از کل ذخایرنفتی جهان در رتبه چهارم و به لحاظ ذخایر گازی با دارا بودن ۱۸ درصد از کل ذخایر گازی جهان در رتبه نخست قرار دارد. این امر مهم با وجود ۶۸ نوع ماده معدنی، ۳۷ بیلیون تن ذخایر کشف شده و ۵۷ بیلیون تن ذخایر بالقوه باعث شده ایران در بین ۱۵ کشور قدرتمند معدنی دنیا قرار گیرد و در بسیاری از ذخایر مواد معدنی جایگاه ممتازی را داشته باشد. نکته حائز اهمیت که امروزه تدبیر کلان اقتصادی کشور می بایست بر آن استوار باشد این است که این ذخایر به تنهایی در اقتصاد کشور موثر نبوده و می‌بایست این ظرفیتهای بالقوه را به بالفعل تبدیل نمود.

او تاکید کرد: تکیه بر این منابع بالقوه، شناسایی و درک مناسب از سرمایه های کشور و استفاده مطلوب از این منابع خدادادی و در نهایت بصورت بالفعل درآوردن آنها با افزایش بهره وری و ایجاد تولیداتی رقابتی، در شرایط تحریم های گسترده اقتصادی، مزیتی برای گذر از این بحران می‌باشد و جه بسا در سایه این تدبیر، شکوفا شدن اقتصاد کشور همگان را حیرت زده خواهد نمود.

نایب رئیس هیات مدیره فولاد قشم عنوان کرد: بدین ترتیب مردم نسبت به آینده نگران نبوده و در برابر چالش های دنیای امروز مقاوم می‌مانند و همین امر باعث می‌گردد حباب بی اعتمادی به اقتصاد و پول کشور در بین مردم از بین برود. فی الواقع فلسفه تدوین چهارچوب اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد بر همین ذخایر و پتانسیل های موجود در کشور استوار است. دکتر رحیمی در پایان گفت: حرکت به سوی اقتصادی مقاوم و موثر برخاسته از تفکر و اراده داخلی همواره راهگشا و مسیر قابل اطمینانی برای دستیابی به ثبات پولی و مالی در نظام کلان اقتصادی کشور خواهد بود.

منبع:فلزات آنلاین

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)