35060 - 031

گرانی فولاد نداریم.

گرانی فولاد نداریم.
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۲:۱۱ ۱۳ اردیبهشت ۹۷


عضو هییت مدیره انجمن فولاد ایران گفت: با توجه به اینکه قیمت فولاد ایران هم در محصول و هم نهاده ها با واسطه گری ارز به قیمت جهانی متصل است، از همین روی قیمت داخلی فولاد باید همیشه به قیمت جهانی فولاد نزدیک شود.


احرامیان (عضو هییت مدیره انجمن فولاد ایران) در مورد افزایش قیمت فولاد عنوان کرد: با توجه به اینکه قیمت فولاد ایران هم در محصول و هم نهاده‌ها با واسطه‌گری ارز به قیمت جهانی متصل است، از همین روی قیمت داخلی فولاد باید همیشه به قیمت جهانی فولاد نزدیک شود.

وی ادامه داد: اما کشور ما به دلیل آنکه همیشه مازاد ارزی دارد قیمت فولاد داخلی از قیمت جهانی پایین‌تر است و ایران یکی از کشورهای ارزان در زمینه فولاد است که این فاصله همیشه حفظ شده است، بنابراین ما مسئله‌ای به نام گرانی فولاد در ایران نداریم. احرامیان متذکر شد: بنابراین قیمت فولاد ایران به علت افزایش قیمت جهانی فولاد و افزایش قیمت نهاده‌های فولاد به علت افزایش ۱۷ درصدی نرخ ارز، تقریبا ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وی افزایش قیمت فولاد بر صنعت ساختمان را اندک برشمرد و افزود: فولاد سهم بسیار کمتری از هزینه تمام شده ساختمان را تشکیل می‌دهد، مثلا در هر متر ساختمان، صد کیلو انواع فولاد مصرف می‌شود و افزایش قیمت فولاد هر کیلو ۲۰۰۰ به ۲۵۰۰ و در نتیجه افزایش ۵۰ هزار تومانی در هر متر مکعب، نمی‌تواند در قیمت ساختمان، رونق و رکود بخش مسکن تاثیرگذار باشد.

عضو هییت مدیره انجمن فولاد ایران گفت: فولاد وارداتی از لحاظ کیفیت واستاندارهای جهانی تفاوتی با تولید داخلی ندارد، هرچند برخی از وارد کنندگان سعی می‌کنند با پرداخت قیمت کمتر کالای بی‌کیفیت وارد کنند. احرامیان در خاتمه از تخصیص تدریجی دلار دولتی با قیمت ۴۲۰۰ تومان برای وارد کنندگان فولاد خبر داد و با اشاره به آینده برجام و تاثیر بر صنعت فولاد کشور گفت: لغو برجام نیز می‌تواند از کانال مراودات بانکی و جریمه احتمالی شرکت‌ها و کشور‌ها، ما را به عنوان صادرکننده فولاد تحت تاثیر قرار دهد.

منبع:ایلنا

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)