35060 - 031

تامین نیاز داخلی اولویت نخست تولیدکنندگان آهن اسفنجی

تامین نیاز داخلی اولویت نخست تولیدکنندگان آهن اسفنجی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۵:۳۶ ۳ اردیبهشت ۹۷


پیگیری انجمن فولاد و وزارت صمت نتیجه داد: گل گهر و میدکو صادرات آهن اسفنجی را متوقف کردند. تامین نیاز داخلی اولویت نخست تولیدکنندگان آهن اسفنجی است.


دکتر محمود اسلامیان، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به پیگیری های این انجمن برای ایجاد موازنه در عرضه و تقاضای حلقه های مختلف زنجیره فولاد بیان داشت: بررسی های کارشناسی انجمن در خصوص موازنه سال گذشته آهن اسفنجی و شمش فولادی، از کمبود بیش از ۱٫۵ میلیون تن آهن اسفنجی حکایت دارد و این در حالی است که در سال ۹۶ بیش از ۷۰۰ هزارتن آهن اسفنجی از کشور صادر شده است.

لذا در همین خصوص و پس از پیگیری های این انجمن و تلاش جناب آقای دکتر سرقینی معاونت محترم معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در اقدامی قابل تقدیر، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به واحدهای تولیدی تابعه این شرکت دستور داده صادرات آهن اسفنجی را متوقف و تامین نیاز داخلی را در اولویت قرار دهند. هلدینگ میدکو نیز ضمن محدودسازی صادرات آهن اسفنجی در شرکت های زیر مجموعه خود، برای تامین آهن اسفنجی مورد نیاز واحدهای ذوب فولاد اعلام آمادگی کرده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ضمن ابراز تشکر از مدیریت این دو هلدینگ صنعتی و اقتصادی به جهت ارزش نهادن به اصول مشتری مداری و همچنین تلاش های دکتر سرقینی معاون معدنی وزیر صمت تصریح کرد: بسیاری از مسائل اقتصادی زنجیره فولاد لزوما با دخالت دستوری دولت و صدور بخشنامه یا تغییر تعرفه و عوارض صادراتی حل نمی شود بلکه نیازمند همگرایی صنفی و همین طور تعاملات بین دولت و بنگاه ها است. به خصوص در مورد مسائل کوتاه مدت این رویه بیشتر جواب می دهد و ما هم در انجمن سعی می کنیم این استراتژی را دنبال کنیم.

دکتر اسلامیان یادآور شد: محدودسازی صادرات آهن اسفنجی در بلند مدت و حتی میان مدت مدنظر انجمن نیست و برآورد ما این است که در سال جاری با طرح هایی که به بهره برداری خواهند رسید، کمبود آهن اسفنجی واحدهای ذوب برطرف خواهد شد و این دو حلقه زنجیره فولاد به موازنه خواهند رسید.


منبع:چیلان

1+
دسته بندی :
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)