37741350-55 031

۲۵ درصد اقتصاد جهان تا سال ۲۰۲۰ دیجیتال خواهد شد

۲۵ درصد اقتصاد جهان تا سال ۲۰۲۰ دیجیتال خواهد شد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۳:۵۱ ۵ اسفند ۹۶

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان این که تا سال ۲۰۲۰ حدود ۲۵ درصد اقتصاد دنیا به شکل دیجیتال خواهد شد، عنوان کرد: درایورهای این صنعت تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱۰۰ تریلیون دلار ثروت ایجاد خواهند کرد.


رسول سرائیان در همایش جنبه های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان این که در دهه اخیر دو سه تحول اساسی همچون کاهش ذخایر منابع طبیعی در دنیا شکل گرفته است، تصریح کرد: دومین نکته این که افزایش مخاطرات زیست محیطی در دنیا بیش تر می شود و نهایتا هم تحولات در حوزه دانش بروز و ظهور یافته است؛ بنابراین باید وابستگی به منابع فسیلی را روز به روز کاهش داد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات اضافه کرد: لذا تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال در حال شکل گیری است؛ با این مفهوم خلق ثروت مبتنی بر دانش و فناوری اطلاعات خواهد بود و براساس گزارش های بین المللی تا سال ۲۰۲۰ حدود ۲۵ درصد اقتصاد دنیا به شکل اقتصاد دانش بنیان یا دیجیتال خواهد بود. او خاطر نشان کرد: ۱۰۰ تریلیون دلار تا ۲۰۲۵ ثروت ایجاد خواهد شد که بیش تر جنس بهره وری دارد؛ درایور اصلی اقتصاد دیجیتال “نوآوری” است و محور اصلی این تحول و خلق ثروت است؛ جنس نوآوری در کسب وکارها براندازانه هست.

او در ادامه افزود: در کشورهای مختلف حرکت های بسیاری برای رسیدن به این نوع اقتصاد شکل گرفته است؛ مثلا عمان هدف گذاری کرده تا ۲۰۴۰ هدفگذاری کرده جزو ۲۰ کشور نوآور اول دنیا باشد. سرائیان با بیان این که عنصر حقوقی و قوانین و مقررات را در سازمان خود به عنوان پیش نیاز اصلی ورود به این نوع اقتصاد، پیگیری می کنیم، عنوان داشت: شرکتهای نوپا و خلاق به جای این که دغدغه نوآوری داشته باشند هر روز با یک چالش حقوقی و مقرراتی رو به رو هستند؛ امیدواریم این همایشها بتواند منجر به برداشتن گامهای اساسی شود تا چالش ها رفع گردد.

او با بیان این که نوآوری مرز نمی شناسد و اگر نتوانیم سهم خود را از آن ۲۵ درصد کسب کنیم، دیگران از آن سهم خواهند برد، گفت: امیدواریم با رهنمودهایی که ارائه می شود، از این فرصت طلایی که در دنیا شکل گرفته است حداکثر استفاده را ببریم. دبیرشورای اجرایی فناوری اطلاعات اظهار کرد: با بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بسترهای ارتباطی در کشور در دولت گذشته شکل گرفت و لذا زیرساخت فراهم است و ذهن بخش نیروی انسانی ما درگیر این موضوعات هست.

وی خاطر نشان کرد: لوایح در پورتال سازمان فناوری اطلاعات گذاشته شده است و همه دست اندرکاران باید کمک کنند تا نواقص رفع شود؛ امیدواریم پس از جمع آوری تمامی نظرات در کوتاه ترین زمان ممکن آن ها را به سرانجام برسانیم. سرائیان با اشاره به این که نباید فرآیندهای طولانی برای تصویب این لوایح و برداشتن موانع حقوقی طی شود، عنوان داشت: در سند نوآوری کشور فنلاند، یکی از استراتژیهای آن این است که نوآوری فنلاند مرز نمی شناسد.

منبع:تسنیم

0
دسته بندی : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)