37741350-55 031

۳/ ۱ میلیون تن محصول در فولاد بناب تولید می‌شود

فولاد بناب
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۱:۱۱ ۷ بهمن ۹۶

در سال ۱۳۹۷ تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن محصولات فولادی، در مجتمع فولاد صنعت بناب هدف‌گذاری شد. به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، محمدرضا ادریسی مدیرعامل این مجتمع در جلسه شورای مدیران که به منظور بررسی بودجه سال ۹۷ تشکیل شده بود، اظهار داشت:


عملکرد ۶ماه اخیر این مجتمع نشان داد که توان و پتانسیل موجود نشان از آن است که می‌توان به ظرفیت های بالاتری از تولید دست یافت و با شرایط موجود می‌توان به مشکلات تولید فایق آمد.
وی ادامه داد: افزایش ظرفیت فعلی انجام شده، نیروی کار جوان، کاهش هزینه‌ها و اصلاح ساختار انجام شده موجب به دستیابی به اهداف شد که بر همین اساس پیش بینی می گردد افزایش ظرفیت تولید در سال آتی را نیز شاهد باشیم. مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب تلاش و پشتکار به همراه پتانسیل موجود را دارای اهمیت و قابل اتکا دانست و گفت: تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن محصول در سال آتی هدف‌گذاری شده و بر اساس شرایط، توان و پتانسیل موجود قابل دستیابی است و بودجه سال ۹۷ نیز بر همین اساس تدوین خواهد شد و جهت تحقق اهداف و تامین بودجه لازم کلیه مدیران سیستم باید با دقت و جزء به جزء به بررسی شرایط و مسائل بپردازند و در جهت رفع موانع و نواقص گام بردارند.

وی همچنین نسبت به شکوفایی مجتمع فولاد صنعت بناب در سال آتی ابراز امیدواری کرد و افزود: با تحقق میزان ظرفیت برنامه‌ریزی شده شاهد پویایی و نشاط و شکوفایی هرچه بیشتر مجتمع در زمینه‌های مختلف خواهیم بود و امید است با افزایش ظرفیت، زمینه اشتغال و به‌کارگیری نیروهای جدید را نیز فراهم کنیم.

مدیر عامل این مجتمع درخصوص عملکرد سال جاری هم گفت: با وجود عدم تخصیص کامل اعتبار در نظر گرفته شده با اصلاح ساختار و به‌کارگیری صحیح منابع موجود توانستیم در ۱۰ ماه اخیر ۴۲۰هزارتن محصول تولید و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنیم که این میزان تولید تا پایان سال به ۶۰۰ هزار تن قابل افزایش است.

ایشان در پایان بر افزایش صادرات محصولات تولیدی در سال آینده تأکید کردند و گفت: با توجه به شرایط بازار داخلی و با در نظر گرفتن افزایش تولید توجه و تاکید ویژه بر صادرات داشته و عمده محصول تولید شده را در بازارهای خارجی عرضه خواهیم کرد؛ زیرا نیاز بازار داخلی جوابگو نبوده و از طرفی کیفیت بالای محصولات این مجتمع توان رقابت و کسب سهم حداکثری از بازارهای منطقه را خواهد داشت.


منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)