37741350-55 031

افزایش همکاری‌های دوجانبه در تامین انواع یوتیلیتی‌ها

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۰۳ ۱۱ اردیبهشت ۰۲

نشست تعاملی مدیران عامل و معاونان شرکت‌های ذوب‌‌‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه با رویکرد عملیاتی و در جهت افزایش همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌‌‌های مختلف و به‌ویژه تامین پایدار انواع یوتیلیتی‌ها، شنبه ۹ اردیبهشت ماه به میزبانی ذوب‌آهن اصفهان در دفتر مدیرعامل این شرکت برگزار شد.


مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این نشست گفت‌: توازن در زنجیره تولید فولاد کشور از بخش معدن تا ارائه محصول نهایی به بازار‌های داخلی و صادراتی به راهبرد مشخص و مدون نیاز دارد، متاسفانه به‌ویژه بخش اکتشاف به عنوان یکی از حلقه‌های اصلی این زنجیره همراستا با بخش تولید فولاد، رشد نداشته است و این موضوع سبب شده واحدهای فولادی کشور برای تامین پایدار مواد اولیه موردنیازشان با چالش‌های بسیاری مواجه باشند.

راهبردهای معدنی ذوب‌آهن اصفهان با جدیت تمام دنبال می‌شود

وی ادامه داد‌: واگذاری پهنه‌های معدنی به شرکت‌های واجد شرایط و دارای اهلیت، شرایط را برای تامین مواد اولیه فولادی‌ها تا حدودی بهبود بخشید و البته هنوز این مقوله استراتژیک جای کار فراوان دارد. در این رویکرد، ذوب‌آهن اصفهان در یک مزایده رسمی پروانه بهره‌برداری معدن ققنوس را در اختیار گرفت، البته این معدن حدود ۲۰‌درصد از مواد اولیه موردنیاز کارخانه را تامین می‌کند بنابراین برای عملیاتی کردن تدابیر سال ۱۴۰۲ که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «مهار تورم و رشد تولید» ابلاغ شده است، این مجتمع عظیم صنعتی راهبردهای مناسبی در بخش معدن تعریف کرده که با جدیت تمام آنها را به پیش می‌برد. مهدی کوهی تصریح کرد‌: ذوب‌آهن اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه در بخش‌های مختلف مانند حمل‌ونقل و تامین انواع یوتیلیتی‌ها با توجه به اینکه در یک محدوده جغرافیایی قرار دارند، می‌توانند هم‌افزایی بسیار خوبی داشته باشند که این رویکرد بر کاهش قیمت تمام‌شده بیشتر در هر دو شرکت نیز تاثیر شایان توجهی دارد. محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه نیز گفت: از دوران حضورم در بخش‌های مختلف کارخانه ذوب‌آهن اصفهان خاطرات بسیار زیادی دارم و امیدوارم این اولین تولیدکننده فولاد در کشور بتواند با فائق آمدن بر چالش‌ها و محدودیت‌ها با ظرفیت کامل تولید داشته باشد و در این زمینه ما آماده هر گونه همکاری هستیم. وی بیان کرد: ذوب‌آهن اصفهان یک سرمایه ملی بسیار بزرگ برای ایران اسلامی محسوب می‌شود و بسیاری از دستاوردهایی که در صنعت فولاد کشور و حتی در فولاد مبارکه عملیاتی شده است، ثمره دانش و تجربیاتی است که بخش اصلی آن در ذوب‌آهن اصفهان شکل گرفته است. مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه خاطرنشان کرد‌: با شناختی که بنده از ذوب‌آهن اصفهان دارم این کارخانه بزرگ در بخش‌های مختلف ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که ان‌شاءالله بالفعل شدن آنها را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود. طیب‌نیا گفت‌: ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه به لحاظ شیوه تولید متفاوت هستند اما در یک منطقه جغرافیایی قرار دارند و بر اساس نقاط مشترک فراوانی که دارند، می‌توانند ارزش‌آفرینی‌های بسیاری را در دو بُعد ملی و بین‌المللی ایجاد کنند.

فولاد مبارکه، مشتری چدن مازاد کوره بلند ذوب‌آهن اصفهان

وی گفت‌: فولاد مبارکه، مشتری چدن مازاد کوره بلند ذوب‌آهن اصفهان است و آماده سرمایه‌گذاری در تولید است که این رویکرد نیز یک زمینه همکاری مشترک برای هر دو شرکت محسوب می‌شود. در این زمینه جلساتی در گذشته برگزار شد و در حال حاضر نیز دنبال می‌شود. در این نشست مقرر شد کمیته‌های اختصاصی با محورهایی نظیر تامین یوتیلیتی‌ها، برنامه‌ریزی برای ساماندهی اراضی فی‌ما‌بین، استفاده از چدن ذوب‌آهن اصفهان در خط تولید مجتمع فولاد مبارکه و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمل‌ونقل در شرکت‌ها تشکیل شود و تصمیم‌سازی این کمیته‌ها جهت طرح در جلسه هیات‌مدیره دو شرکت جهت اخذ مصوبه نهایی مطرح شود./ دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)