37741350-55 031

انجمن فولاد تشکل برتر کشور شد.

انجمن فولاد تشکل برتر کشور شد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۴:۱۸ ۱۰ خرداد ۹۷


اتاق بازرگانی در ارزیابی ۲۰۰ تشکل اقتصادی کشور به انجمن فولاد ایران، رتبه A داد و آن‌ را تشکل برتر شناخت.


به گزارش روابط عمومی انجمن فولاد ایران، از حدود ۲ سال پیش، پروژه ارزیابی و ظرفیت‌سنجی تشکل‌های اقتصادی کشور با الگوبرداری از مدل‌های بین‌المللی سنجش عملکرد در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران طراحی و شروع به فعالیت کرد و براساس رتبه‌بندی صورت گرفته، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران رتبه A و عنوان تشکل برتر را کسب کرد.

نتایج پروژه ارزیابی و ظرفیت سنجی تشکل‌های اقتصادی کشور که از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام شده، حاکی از رتبه برتر انجمن (رتبه A) در بین بیش از ۲۰۰ تشکل اقتصادی و ملی کشور است و فقط ۴ تشکل موفق به کسب این رتبه شده‌اند. این ارزیابی بیش از ۱۰۰ متغیر در تشکل‌های اقتصادی ملی کشور را مورد بررسی قرار داده که سر فصل‌های آن شامل معیارهای حکمرانی، عضویت، خدمات، تاثیرگذاری بر سیاست‌ها و تنظیم گری است و انجمن موفق به کسب ۱۲/ ۸۲ درصد از امتیازات مربوط شده است.

انجمن توانسته در بخش مجمع عمومی و اساسنامه، دبیر، معرفی اعضا و نسبت شمول امتیاز کامل ۱۰۰، هیات‌مدیره امتیاز ۳۱/ ۹۲، کمیته‌ها و آموزش هر یک امتیاز ۵/ ۸۷ و سیستم‌های مالی امتیاز ۲/ ۸۴ را کسب کند. براساس جمع‌بندی این ارزیابی، انجمن در شاخص‌های مربوط به برگزاری به موقع مجامع عمومی، عملکرد هیات‌مدیره، شایستگی‌های دبیر، تشکیل کمیته‌های تخصصی و ایجاد سیستم‌های مالی مناسب امتیازات قابل ملاحضه ای کسب کرده است. همچنین انجمن در معرفی ظرفیت‌های اعضا، برگزاری دوره‌های آموزشی و جذب اعضای بالقوه و افزایش نسبت شمول، موفق عمل کرده است.

منبع:دنیای اقتصاد

0
دسته بندی :
برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)