37741350-55 031

راهکارهای توسعه زیرساخت در صنعت فولاد

راهکارهای توسعه زیرساخت در صنعت فولاد
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۱:۱۶ ۸ اسفند ۹۶


اردشیر سعد محمدی معاون ایمیدرو راهکارهای توسعه زیرساخت های صنعت فولاد را برای تحقق اهداف چشم انداز ارائه کرد.


به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو که در بیستمین سمپوزیوم فولاد در جزیره کیش سخن می گفت،‌ عنوان کرد: طرح های زیرساختی در قالب بسته های سرمایه گذاری به بخش خصوصی ارایه شود به طوری که از انگیزه های لازم را نیز ایجاد کند.

سعدمحمدی افزود: توجه به اولویت های زیرساختی طرح جامع فولاد و تمرکز در احداث پروژه های جدید- که هنوز اجرایی نشده اند- در سواحل جنوبی از دیگر راهکارهای توسعه زیرساخت ها است. وی یادآور شد: بهتر بود بیش تر واحدهای فولادی را در کنار آب احداث می‌کردیم ولی متاسفانه اینطور نشد.

به گفته او، اولویت بندی طرح های زیرساختی با هدف بهره وری بیش تر و جلوگیری از اتلاف منابع نیز راهی برای تحقق اهداف توسعه زیرساخت های طرح جامع فولاد است. سعدمحمدی یادآور شد: در این بخش آن طور که نیاز بوده سرمایه گذاری های لازم صورت نگرفته است. وی از بالابودن هزینه ها و نبود تمرکز منطقه ای در آماده سازی زیرساخت، به عنوان موانع سال های اخیر در این بخش یاد کرد.

معاون ایمدرو اظهار داشت:‌ تامین نقدینگی و محدودیت تامین اعتبارات نیز از عواملی است که توسعه زیرساخت ها را با کندی مواجه کرده است، ولی راهکارهای ارائه شده می تواند چالش های فعلی را برطرف سازد.

پیش بینی صادرات ۹ میلیون تنی

معاون ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش اذعان کرد: احتمال رسیدن به صادرات ۹ میلیون تن فولاد در سال جاری بسیار محتمل است. او تاکید کرد: ظرفیت تولید فولاد خام در کشور به ۳۳ میلیون تن رسیده و برای تحقق اهداف چشم انداز ۲۲ میلیون تن فاصله داریم. وی خبر داد که احداث دو واحد آهن اسفنجی هر یک با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن در قروه و بیجار با مشارکت ایمیدرو و بخش خصوصی قطعی شده است.

سعد محمدی با بیان این که در زمینه گندله کسری خاصی نداریم اظهار داشت: در بخش اکتشاف و زمینه‌سازی برای افزایش تولید سنگ آهن نیاز به کار بیش تری است. وی در عین حال خاطر نشان کرد: در چشم انداز، با کمبود ذخایر سنگ آهن رو به رو هستیم. این در حالی است که برای تحقق تولید ۵۵ میلیون تن فولاد به ۱۶۲ میلیون تن سنگ آهن نیاز داریم.

منبع:ایمیدرو

0
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)