37741350-55 031

رشد تولید فولاد ایران در مقایسه با تولید جهانی

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۳۶ ۲۴ بهمن ۰۱

معاون وزیر صمت اعلام کرد: بر اساس آمارهای جهانی، تولید فولاد در دنیا طی سال ۲۰۲۲ حدود ۴.۲ درصد کاهش یافته و تولید فولاد در کشورمان، رشد ۸ درصدی را در مقایسه با سال گذشته تجربه کرده است.
محمدجواد حاجی‌حسینی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت، نتایج به‌دست آمده در رشد تولید فولاد را نتیجه درایت و مدیریت صحیح دانست و گفت: رشد صنعتی کشور در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۵.۲ درصد بوده و این مهم نشان می‌دهد که تولیدکنندگان به وظایف خود به خوبی عمل کرده‌اند.

وی افزود: تولید فولاد در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۳۰ میلیون تن رسیده و این دستاورد با همه محدودیت‌های داخلی و بین‌المللی به‌دست آمده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت با اشاره به اینکه توزیع گاز باید به صورت یکپارچه و شبکه‌ای دیده شود، اظهار کرد: شرکت‌های گاز استان‌ها مسوولیت را در توزیع گاز از خود سلب و به مرکز واگذار کردند و این اتفاق باعث ایجاد عدم توازن در توزیع گاز در کشور می‌شود.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم با مدیریت صحیح حوزه انرژی، رویکردهای نادرست در حوزه صنعت در سال‌های قبل به ویژه در زمینه تامین توزیع انرژی اصلاح شود. ضمن اینکه مکان‌یابی توسعه‌های فولادی جدید از مرکز و مناطق کم‌آب به سمت سواحل و کنار آب رود.

حاجی حسینی در ادامه گفت: طرح آمایش سرزمینی به ایمیدرو و ایدرو از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت سپرده شده است؛ سرمایه‌گذاری‌های جدید در زمینه فولاد باید هدفمند و با دقت باشند تا در آینده با مشکلات کنونی مواجه نشویم./معدن نیوز

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)