37741350-55 031

قیمت محصولات فولادی کاهشی شد

محصولات فولادی
توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۱۰:۴۷ ۲۰ اردیبهشت ۰۱

گزارش عملکرد بازارهای جهانی فولاد در هفته گذشته از روند نزولی قیمت‌ها حکایت دارد.
سنگ آهن

در هفته‌ای که گذشت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین از ۱۴۶ دلار به حدود ۱۴۳ دلار هر تن سی اف آر رسید. آخر هفته بهبود جزیی تمایل به خرید خلوص‌های متوسط نرخ را کمی بالا برد. چینی‌ها در تعطیلات بودند و فعالیت زیادی در بازار دیده نشد با این حال برخی انتظار دارند تضعیف یوان در برابر دلار بر تقاضا و نرخ کومودیتی‌ها از جمله سنگ آهن تاثیر بگذارد. البته کاهش نرخ ممکن است در فضای تورمی محدود باشد.

قراضه

هفته گذشته بازار ترکیه در تعطیلات عید فطر به سر می‌برد و در سکوت بود. متوسط نرخ قراضه وارداتی سنگین ۱ و ۲ ( ۲۰-۸۰ ) از ۵۶۰ دلار یک هفته قبل به ۵۳۹ دلار هر تن سی اف آر رسید. در واقع نرخ در خلال یک ماه گذشته تا ۱۱۵ دلار افت داشته است.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن نیز هفته گذشته در راستای روند نزولی سایر بازارهای قراضه از ۴۸۹ دلار به ۴۷۷ دلار هر تن سی‌اف‌‌آر رسید. متوسط نرخ قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۴۰ دلار افت داشت و به ۵۳۰ دلار هر تن سی‌اف‌آر رسید.

بیلت

هفته گذشته میلادی متوسط نرخ بیلت صادراتی سی‌ای اس با ۵ دلار افت به ۶۸۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه کاهش داشت. در ترکیه نرخ بیلت وارداتی از ۷۰۰ تا ۷۲۵ دلار به ۷۲۰ دلار هر تن سی اف آر رسید. در چین بیلت وارداتی ۶۸۵ تا ۷۰۸ دلار هر تن سی اف آر بود. در بازار واردات جنوب شرق آسیا نرخ بیلت وارداتی از ۷۵۰ تا ۷۷۰ دلار به ۷۴۰ تا ۷۴۵ دلار هر تن سی‌اف‌آر افت داشت.

مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط نرخ میلگرد صادراتی ۸۰۳ دلار هر تن فوب بود که ۴۰ دلار کاهش هفتگی داشت. میلگرد صادراتی ترکیه نیز از ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار به ۸۸۳ تا ۸۹۰ دلار هر تن فوب رسید.

همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۱۱۷۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۸ یورو رشد داشت و به ۱۳۲۸ یورو هر تن درب کارخانه رسید.

ورق

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی‌ای اس از ۹۳۰ تا ۹۴۰ دلار به ۹۰۵ دلار هر تن فوب دریای سیاه رسید. متوسط نرخ ورق گرم صادراتی چین نیز ۸۱۵ تا ۸۵۵ دلار هر تن فوب شنیده شد. در بازار جنوب شرق آسیا آخرین قیمت‌های وارداتی ورق گرم از ۸۶۵ تا ۸۷۵ دلار به ۸۴۰ دلار هر تن سی اف آر افت کرد. ورق گرم وارداتی در ترکیه حدود ۱۰۰۰ دلار هر تن سی اف آر بود.

در بازار داخلی اروپا نیز ورق گرم ۳۰ یورو افت داشت و ۱۲۶۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی امریکا نیز ورق گرم ۱۴۴۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه و در ثبات بود.روزگار معدن

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)