37741350-55 031

مدیرعامل سابق فولاد مبارکه بازداشت شد

توسط: آهنکو امتیاز:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (اولین نفر باشید که امتیاز می دهید)
Loading...
۰۹:۰۷ ۲۱ آذر ۰۱

مدیرعامل سابق فولاد مبارکه و مرتبط پرونده فساد ۹۱ هزار میلیارد تومانی به همراه معاون خرید این شرکت بزرگ بورسی بازداشت شدند.
حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سابق فولاد مبارکه به همراه معاون خرید این فولاد ساز بورسی بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، حمیدرضا عظیمیان مدیر بازنشسته و شهردار سابق اصفهان، پس از استعفای بهرام سبحانی از مدیرعاملی فولاد مبارکه، سال ۹۷ به عنوان سکاندار این شرکت بزرگ انتخاب شد. وی سال ۱۴۰۰ برکنار و با تصمیم هیات مدیره ، محمد یاسر طیب نیا به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت جایگزین عظیمیان شد.

افشای فساد گسترده ۹۱ هزار میلیارد تومانی در شرکت فولاد مبارکه و رانت دولتی در این مجموعه مسئله ای بود که سال ۹۸ از سوی نمایندگان اصفهان در مجلس مطرح شد اما طرح این مسئله واکنش های بسیاری از سوی مقامات دولتی به همراه داشت.

موسوی لارگانی از جمله کسانی بود که دست به افشاگری زد و با انتشار اسنادی از رانت دولتی در این مجموعه نشان داد در انتصاب مدیر عامل این مجموعه تخلفات محرزی رخ داده است. وی امضا قرارداد پژوهشی فولاد با دانشگاهی که ریاست آن بر عهده همسر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور است را فاش کرد. اگرچه واعظی نسبت به این افشاگری واکنش سریعی نشان داد اما موسوی لارگانی اعلام کرد ، تمام مستندات این قرارداد موجود است.

با درخواست نمایندگان مجلس ، تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه کلید خورد اما فشار دولت برای لغو آن مسئله دیگری بود که شک نمایندگان را نسبت به وجود رانت گسترده دولتی در این مجموعه به یقین تبدیل کرد./زاگرس آنلاین

0
دسته بندی :
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قراضه 343 (%1.39)
  • اسلب 560-656 (%3/43)
  • شمش 385-395 (%1.3)